دنیای فناوری و نرم افزار

شرکت اپل و اخراج یکی از کارمندانش به خاطر اشتباه دخترش

در جوامع امروزی شرکت‌های بسیاری در ساخت اسمارتفون‌های هوشمند و محصولات دیجیتال مشغول به فعالیت هستند که می‌توان به مهم‌ترین آن‌ها از جمله شرکت اپل ، Samsung، Huawei و … اشاره کرد.

شرکت اپل و بررسی حواشی ایجاد شده آن

علاقه‌مندان به شرکت نرم‌افزاری عارف رایانه؛ اما یکی از نکاتی که همواره در پیشرفت آن‌ها نقشی مهم و اساسی را ایفا کرده، حفظ اسرار بوده است. منظور از حفظ اسرار، حفاظت از تمامی اطلاعات، ایده‌ها، طرح‌ها و محصولاتی می‌باشد که شرکت قصد دارد آن‌ها را در آینده منتشر سازد، پس به هیچ عنوان نباید توسط کارکنان و کارمندان آن به بیرون انتقال پیدا کند؛ زیرا ممکن است تمامی این طرح‌ها و ایده‌ها که تکنسین‌های مخصوص ماه‌ها و سال‌ها بر روی آن‌ها کار کرده‌اند، با یک سهل‌انگاری مورد سوء استفاده قرار گرفته و در نتیجه طرح‌ها با شکست روبه‌رو شده و آینده شرکت را به نابودی بکشاند.

شرکت اپل

این‌بار گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که شرکت اپل یکی از مهندسین خود را به دلیل آن‌که دختر وی ویدئویی از گوشی هوشمند iphone X در یوتیوب منتشر کرده بود، اخراج کرد.

فیلم را چه کسی منتشر کرد؟

Brooke Amelia Peterson در اوایل هفته جاری ویدئویی را از iphone X منتشر کرده است. طرح این گوشی هوشمند که متعلق به شرکت Apple بوده و پدر وی نیز یکی از کارمندان آن و شاهد حمل iphone X بوده است، لو رفت.

جالب است بدانید ویدئو پخش شده شامل فیلم iphone X به همراه کدهای QR بوده که اختصاصا فقط برای کارمندان به کار گرفته خواهد شد، همچنین بر روی صفحه نمایش این گوشی، برنامه‌ای یادداشتی باز شده که ظاهرا در آن نام محصولاتی که قرار است در آینده توسط این شرکت منتشر شود، آورده شده است.

شرکت اپل

مضمون فیلم انتشار پیدا کرده چیست؟

در نظر داشته باشید که این ویدئو چندین دقیقه از کارکردن با محصول شرکت اپل یعنی همان گوشی iphone X را به نمایش درآورده و نکات مهم آنرا را نیز به تصویر کشیده است.

پترسون بیان داشته که پدرش به دلیل فیلمبرداری او اخراج شده زیرا یکی از بزرگترین قوانین شرکت اپل یا همان ممنوعیت فیلمبرداری در مرکز تحقیقاتش را نقض کرده است.

Source: https://arefrayaneh.ir

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *