تماس صوتی و تصویری اینستاگرام

به زودی تماس صوتی و تصویری در اینستاگرام راه‌اندازی می‌شود

توسعه فناوری و تکنولوژی سبب شده تا مردم در سراسر جهان تمایل زیادی به آن نشان دهند و هم اکنون بیشترین زمان در زندگی هر خانواده و فردی را تکنولوژی و به خصوص اینترنت تشکیل می‌دهد. انسان در طول تاریخ همواره به دنبال کاوش و راحت نمودن شرایط زندگی بوده و اینطور که پیداست این اتفاق اُفتاده است. اگر بخواهیم این مسئله را با ذکر مثالی توضیح دهیم باید به برنامه‌ها و شبکه‌های مجازی اشاره‌ای داشته باشیم که کار ارتباط از یک نقطه جهان به نقطه‌ای دیگر را به ثانیه تبدیل کرده‌اند، یکی از این برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بدون تردید اینستاگرام است، در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی تماس صوتی و تصویری اینستاگرام بپردازیم.

تماس صوتی و تصویری اینستاگرام

تماس صوتی و تصویری اینستاگرام و بررسی آن

علاقه‌مندان به شرکت عارف رایانه؛ برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی زیادی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند اما برخی از آن‌ها دوره‌ای عمل کردند و هم اکنون دارای کاربران زیادی نیستند اما برخی هم توانسته‌اند به ماندگاری بالایی دست یابند، اگر بخواهیم چند مورد را نام ببریم به راحتی می‌توان تلگرام و اینستاگرام را جزو این موارد به حساب آورد. بر اساس آمارهای منتشر شده تلگرام و اینستاگرام دو برنامه پرطرفدار و پر کاربر در ایران به حساب می‌آیند، مطابق با آمارهای جهانی برنامه اینستاگرام توانسته 24 میلیون کاربر ایرانی داشته باشد و در رتبه هفتم جهان پس از کاربران آمریکایی و روسی جای بگیرد، تلگرام نیز از وضعیتی مشابه و چه بسا بیشتر برخوردار است. یکی از رازهای موفقیت این برنامه‌ها را می‌توان بروزرسانی مناسب و البته همیشگی آن‌ها دانست، البته لازم به ذکر است که بروزرسانی‌هایی که نیاز نباشند ممکن است نتیجه عکسی را ایجاد نماید اما اینطور که از رشد برنامه‌ها و همچنین کاربران پیداست اینستاگرام توانسته در این زمینه موفقیت‌آمیز عمل نماید. چندی پیش اینستاگرام توانست با ایجاد 3 بروزرسانی طی یک ماه ویژگی‌های خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد و همین نوآوری‌ها سبب شده تا هم اکنون بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد، بد نیست بدانید که تعداد 500 میلیون آن به صورت روزانه دارای فعالیت هستند. یکی از ویژگی‌هایی که در تعدادی از برنامه‌ها وجود دارد بدون شک تماس‌های صوتی و تصویری می‌باشد، اینطور که از شواهد پیداست تماس صوتی و تصویری اینستاگرام تا چندی دیگر راه‌اندازی خواهد شد و کاربران می‌توانند از طریق آن به راحتی با تمامی افرادی که می‌شناسند ارتباط برقرار کنند.

رقابت برنامه اینستاگرام و SnapChat

تماس صوتی و تصویری اینستاگرام

برنامه اینستاگرام دارای یک رقیب بسیار جدی و فعال به نام SnapChat نیز می‌باشد، این برنامه مدت‌هاست به کاربران خود اجازه تماس صوتی و تصویری داده و از این حیث نسبت به اینستاگرام برتری دارد. در رتبه‌بندی بین برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده اینستاگرام در مکان دوم قرار داشته و جایگاه اول هم به فیسبوک تعلق دارد، به نظر می‌رسد مایک زاکربرگ در آینده با ایجاد تغییرات، آینده‌ای خوب را رقم خواهد زد. در آینده تنها شبکه‌هایی پا بر جا خواهند ماند که امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار دهند و اینطور که پیداست برنامه اینستاگرام قصد ندارد در این زمینه کوتاه بیاید و با قدرت ادامه خواهد داد.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

برنامه BlueStacks

برنامه BlueStacks و قابلیت‌های آن

شرکت‌های مختلفی در زمینه طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان مشغول به فعالیت می‌باشند و همواره شاهد تولید محصولات با کیفیتی از آن‌ها هستیم. تمامی گوشی‌هایی که ساخته می‌شوند نیازمند یک رابط نرم‌افزاری یا سیستم‌عامل هستند که می‌توان مهم‌ترین آن‌ها را i.o.s و یا اندروید دانست. سیستم‌عامل i.o.s صرفا برای محصولات شرکت اپل بوده اما اندروید که به وسیله غول تکنولوژی یعنی گوگل طراحی شده است قابلیت استفاده در تمامی محصولات را دارد، تاکنون بیش از دو میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان دارای نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید هستند، در این مقاله قصد داریم برنامه BlueStacks را معرفی نماییم که در حقیقت اندروید را در رایانه‌ها شبیه‌سازی کرده است.

برنامه BlueStacks

بررسی کامل و جامع برنامه BlueStacks

با توسعه روزافزون سیستم‌عامل اندروید دیدیم که افراد فعال در زمینه طراحی و تولید برنامه‌های آن نیز افزایش یافتند، هم اکنون در سایت گوگل‌پلی توسعه‌دهندگان بسیار زیادی در سرتاسر جهان مشغول به فعالیت و عرضه محصولاتشان هستند و بدین صورت می‌توانند کسب درآمد نمایند. گوگل‌پلی مکانی همچون برنامه بازار در ایران بوده که پذیرای توسعه‌دهندگان زیادی در زمینه اندروید می‌باشد، البته این کار شرکت گوگل توانسته درآمدهای کلانی را برایش به ارمغان بیاورد و همواره با بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید سعی در ارائه قابلیت‌های بالا به کاربران دارد. لازم به ذکر است که چندی پیش مدیر بخش گوگل‌پلی شرکت گوگل اعلام کرد که بیش از 700 هزار برنامه مخرب را حذف و در همین راستا تعداد 100 هزار توسعه‌دهنده نیز ممنوع‌الکار شدند، مطمئنا مطلع هستید که همواره حملات زیادی از طریق برنامه‌های مخرب به کاربران صورت می‌گیرد که اگر اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد مسلما به اعتبار سیستم‌عامل اندروید صدمات جدی وارد خواهد کرد، بنابراین تمامی کارهای مشابه الزامی بوده و حتی باید کوشش شود تا مسائل امنیتی به شکلی قوی‌تر دنبال شوند. در هر صورت باید گفت که هم اکنون در سطح جهان، اندروید یکی از برترین سیستم‌عامل‌ها بوده و بازی‌های بسیار زیادی نیز برای آن توسط شرکت‌های مختلف تهیه و منتشر شده است، وجود دارند افرادی که یا تمایلی به داشتن گوشی‌های هوشمند ندارند و یا کار با رایانه‌ها را بهتر می‌دانند. برای افرادی که تمایل به کار با اندروید در رایانه را دارند نیز فکرهایی شده، آن‌ها با انتشار برنامه BlueStacks توانستند شبیه‌سازی بسیار خوبی را انجام دهند.

معرفی برخی از مزایای برنامه Bluestacks

برنامه BlueStacks

افراد می‌توانند با دانلود برنامه BlueStacks و نصب آن بر روی سیستم‌های کامپیوتر خود به راحتی از اندروید و برنامه‌های آن استفاده نمایند، شاید برایتان چگونگی این کار سوال باشد اما اگر شما پس از نصب این برنامه اقدام به دانلود یکی از برنامه‌های اندروید نمایید، مشاهده خواهید کرد که پس از اتمام دانلود به خودی خود برنامه درون محیط BlueStacks وارد خواهد شد و قابل استفاده می‌باشد. همراهان عارف رایانه؛ یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از برنامه BlueStacks را می‌توان کنار رفتن دغدغه قدرت دستگاه برای اجرای بازی و یا برنامه‌ها دانست. برنامه BlueStacks یکی از نمونه برنامه‌هایی بوده که جهت شبیه‌سازی محیط اندروید روانه بازار شده و ممکن است مشکلاتی را نیز داشته باشد، به عنوان مثال در ابتدا این برنامه در برخی سیستم‌ها بسیار کند اجرا می‌شد که در بروزرسانی‌های بعدی مشکلات موجود تا حد قابل قبولی رفع شد. در هر صورت کسانی که تمایل دارند اندروید را وارد رایانه‌های شخصی خود نمایند برنامه BlueStacks یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

بررسی کامل مسائل مربوط به آنتی ویروس Avira

یکی از موضوعات مهمی که در زمینه کار با فضای مجازی و رایانه‌های شخصی همواره مطرح بوده مسئله امنیت است. کاربران زیادی در سراسر جهان به صورت روزانه از رایانه‌های شخصی و یا اداری در حال استفاده هستند و قطعا حفظ و حراست اطلاعات موجود در آن برایشان بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در زمینه فراهم کردن امنیت، شرکت‌های زیادی مشغول به فعالیت هستند و تعدد آن‌ها موجب شده کاربران در انتخاب کمی دچار مشکل و تردید شوند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از بهترین برنامه‌های امنیتی موجود حال حاضر جهان بپردازیم، نام آن آنتی ویروس Avira می‌باشد.

آنتی ویروس Avira

آنتی ویروس Avira و بررسی آن

شرکت‌های بزرگ در تمام جهان برای مسئله امنیت ارزش زیادی قائل هستند، در نظر بگیرید که یک شرکت بسیاری از اطلاعات خود را به دلیل هجوم برخی از ویروس‌ها و یا بدافزارها از دست بدهد، قطعا برای ما که خبر را می‌شنویم امکان دارد فکرش را هم نکنیم که این موضوع می‌تواند چه خسارت‌هایی را به بار آورده باشد و به همین دلیل است که بسیاری از آن‌ها به سوی استفاده از برنامه‌های امنیتی همچون Avira روی آورده‌اند. آنتی ویروس Avira برای افرادی که علاقه زیادی به گشت و گذار در اینترنت دارند مناسب خواهد بود، همانطور که مطلع هستید در دنیای اینترنت مجرمان سایبری زیادی وجود دارند که با انتشار برخی ویروس‌ها ارتباطات آنلاین را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، این برنامه می‌تواند با ایجاد دیوارهای مستحکم بین اطلاعات شما و مجرمان جدایی ایجاد کرده و بدین ترتیب امنیتی پایدار را به شما هدیه دهد. این برنامه به وسیله متخصصین آلمانی طراحی شده و از رایانه و اطلاعات مهم شما در برابر انواع تروجان، بدافزارها، کرم و ابزارهای جاسوسی محافظت به عمل خواهد آورد. عملکرد این برنامه به گونه‌ای است که تنها با فشردن یک دکمه می‌توانید تمام سیستم خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید و موارد امنیتی موجود را حل و فصل نمایید. علاقه‌مندان به شرکت عارف رایانه؛ یکی دیگر از مسائلی که اغلب برای کاربران در رابطه با برنامه‌های امنیتی مورد سوال خواهد بود بحث رابط کاربری است، می‌توان با قاطعیت گفت آنتی ویروس Avira دارای یکی از ساده‌ترین محیط‌های کاربری بوده و کاربران می‌توانند بدون کوچکترین سردرگمی از آن استفاده نمایند.

انتخاب فایل‌های موردنظر برای اسکن

آنتی ویروس Avira

آنتی ویروس Avira به کاربران این اجازه را خواهد داد تا بتوانند پس از ورود، درایو و فایل‌های مورد نظرشان را انتخاب و به بررسی آن‌ها بپردازند، این ویژگی در زمان صرفه‌جویی کرده و باعث می‌شود به جای بررسی تمامی فایل‌ها تنها موارد مشکوک مورد ارزیابی قرار گیرد. متخصصین آلمانی این برنامه را برای ویندوزهای 7، 8 و 10 شرکت مایکروسافت آماده‌سازی کرده‌اند. شما به راحتی می‌توانید فایل را دانلود و نصب نمایید، ضمنا برنامه Avira رایگان بوده و تمامی امکانات را به راحتی در اختیار شما قرار خواهد داد. در مجموع برای تمامی افراد چه در گوشی‌های هوشمند و چه در رایانه‌های شخصی و اداری لازم است تا یک برنامه امنیتی خوب انتخاب و نصب نمایند و بدین صورت قادر به جلوگیری از بروز اتفاقات و حملات ناگوار به سیستم‌هایشان شوند. برنامه Avira یکی از بهترین‌های این عرصه به حساب می‌آید.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

معرفی ویرایشگر فیلم CyberLink PowerDirector 10

دنیای تصویر و هنر توانسته جایگاه بسیار خوبی را در بین افراد مختلف جامعه برای خود به دست آورد، در سراسر جهان برای این دنیای مهم ارزش و اعتبار بسیار زیادی قائل هستند اما باید بدانید که کار کردن در این زمینه آسان نبوده و سختی‌های زیادی را به همراه دارد. در کشور ما نیز مسئله به همین شکل است اما باید بدانید که در بخش فنی همواره متخصصینی وجود دارند که با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری و برنامه‌هایی پیشرفته مشغول فعالیت و ایجاد تغییرات لازم بر روی داده‌ها هستند. یکی از برنامه‌هایی که در زمینه ویرایش انواع فیلم دارای قابلیت‌های فراوانی بوده CyberLink PowerDirector 10 نام داشته و در این مقاله قصد داریم مزایای آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

CyberLink PowerDirector 10

CyberLink PowerDirector 10 و معرفی آن

برنامه‌هایی زیادی در زمینه ویرایش فیلم عرضه شده اما همواره برای کاربران این سوال مطرح بوده است که کارآیی کدام یک بهتر خواهد بود، با بررسی‌های صورت گرفته و همچنین نظرات کاربران مختلف می‌توان CyberLink PowerDirector 10 را یکی از بهترین‌ها عنوان کرد. این برنامه در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد، افراد زیادی در سراسر جهان و حتی کشور ما از طریق ویرایش فیلم به کسب درآمد مشغول هستند و درآمد این کار بسیار خوب است. شغل‌هایی همچون فیلمبرداری از مجالس عروسی، جشن تولد‌ها و حتی فیلم‌هایی که کاربران برای ویرایش به این دسته از افراد واگذار می‌کنند، توانسته‌اند بسیار موفق عمل کنند، البته همواره برای انجام کار خوب نیازمند یک سیستم کامپیوتر عالی به همراه برنامه پیشرفته هستند. با داشتن برنامه CyberLink PowerDirector 10 دیگر داشتن یک سیستم تراز اول ضروری نخواهد بود زیرا این برنامه با قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند سیستم‌های سطح پایین را نیز وادار به کار سریع نماید، بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شده است که نسخه 10 این محصول قادر خواهد بود 38 درصد سریع‌تر از نسخه 9 عمل نماید. این برنامه برای اکثر سیستم‌عامل‌های حال حاضر جهان کارآیی داشته و توسط یکی از بزرگترین و فعال‌ترین شرکت‌های این حوزه کاری نیز آماده شده است. CyberLink PowerDirector 10 اولین ویرایشگر ویدیویی 64 بیتی بوده که امکان بهبود کارآیی سیستم و بارگذاری سریع فیلم‌های HD از طریق بهینه‌سازی پردازش موازی را فراهم خواهد کرد.

داشتن و تجربه رابط کاربری آسان

CyberLink PowerDirector 10

همانطور که مطلع هستید تمامی برنامه‌های جامع دارای رابط کاربری ساده‌ای نیستند، زیرا امکانات بسیار زیادی دارند و کمی برای کاربران پیچیده به نظر می‌رسد، به عنوان مثال شما برنامه Adobe Photoshop را در نظر بگیرید، بدون دیدن یک دوره آموزشی قادر نخواهید بود به شکلی کامل از آن استفاده نمایید اما CyberLink PowerDirector 10 موفق شده تا در عین پیچیدگی رابط کاربری ساده و قابل فهمی را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهد.یکی از ویژگی‌های برجسته CyberLink PowerDirector 10 را می‌توان پشتیبانی از 3D عنوان کرد، این برنامه فایل‌های 3D را به صورت مستقیم دریافت کرده و ویرایش می‌کند. همراهان همیشگی عارف رایانه؛ نکته جالب در این زمینه آن است که CyberLink PowerDirector 10 به کاربر این امکان را خواهد داد تا فیلم‌های 2D را با استفاده از ماژول‌های True Theater 3D به سه بعدی تبدیل نماید. یکی دیگر از مزایای آن را می‌توان امکان ارسال فیلم‌ها به صورت مستقیم از برنامه به برخی از شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد. در مجموع کسانی که به دنبال یک برنامه جامع و البته آسان برای ویرایش فیلم‌های خود می‌باشند، بهتر است کار با CyberLink PowerDirector 10 را تجربه نمایند.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

گوشی Galaxy S9

گوشی Galaxy S9 و بررسی دقیق رقابت آن با iphone X

شرکت‌های بسیار زیادی در زمینه طراحی محصولات دیجیتال به ویژه گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان مشغول رقابت با یکدیگر هستند اما دو شرکت مهمی که همواره از گذشته با هم رقابت‌های مهم و تنگاتنگی را تجربه کرده‌اند بدون شک سامسونگ و اپل نام دارند. شرکت سامسونگ چیزی در حدود 70 سال قبل پا به عرصه فعالیت گذاشته و به جرئت می‌توان گفت در تمامی زمینه‌هایی که وارد شده توانسته موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورد. شرکت اپل نیز در دنیای تکنولوژی همواره به دنبال نوآوری بوده و اینکار را نیز با ارائه محصولاتی متفاوت ثابت کرده است. در این مقاله قصد داریم تا گوشی Galaxy S9 را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

گوشی Galaxy S9

بررسی کامل گوشی Galaxy S9

چندی پیش شرکت اپل موفق شد تا با طراحی یک گوشی هوشمند به نام iphone X علاقه‌مندان دنیای تکونولوژی را شگفت‌زده نماید. این محصول جدید شرکت اپل دارای یک ویژگی منحصر به فرد به نام سیستم تشخیص چهره یا همان Face ID می‌باشد. در آزمایش‌های انجام شده می‌توان به راحتی دریافت که سرعت عمل سیستم تشخیص چهره نسبت به سیستم حسگر اثر انگشت به مراتب بیشتر است اماسوال اینجاست که آیا عملکرد مناسب و دقیقی همانند آن دارد؟ بر اساس ادعاهای مختلف صورت گرفته از تمامی نقاط جهان مشخص شده است که می‌توان این سیستم را فریب داد، به عنوان مثال گروهی از دانشمندان شرق آسیا موفق شدند تا با طراحی یک ماسک این کار مهم را انجام دهند. شاید عده‌ای با شنیدن این خبر قصد زیر سوال بردن فعالیت‌های بزرگ شرکت اپل را داشته باشند اما باید در نظر گرفت که این یک نوآوری به حساب آمده و حقیقتا باید جسارت شرکت اپل را ارج نهاد زیرا توانسته اولین شرکت گوشی‌سازی باشد که به این مهم دست یابد. هنگامی که این محصول انتشار یافت همگان به خاطر داریم که چه صف‌های طولانی برای خرید آن شکل گرفت و دنیای تکنولوژی شاهد یک حرکت رو به رشد بود، همراهان عارف رایانه؛ یقینا شرکت اپل در سال 2018 قصد دارد تا مشکلات این محصول را رفع نماید و نسخه‌ای جدید را روانه بازار کند.

اعلام زمان انتشار گوشی Galaxy S9

گوشی Galaxy S9

اما شرکت سامسونگ بعد از آن سکوت کرده و حال مشخص شده است که قصد دارد یک روز قبل از همایش MWC 2018 در شهر بارسلونا و طی یک کنفرانس خبری از قدرتمندترین محصول خود به نام گوشی Galaxy S9 رونمایی به عمل آورد. سامسونگ در سطح جهانی دارای رتبه اول بوده و شرکت اپل نیز در مقام دوم قرار دارد، بر اساس آمارهای منتشر شده در اواخر سال 2017 شرکت اپل توانست موفقیت‌های بیشتری را به دست آورد اما کماکان این شرکت سامسونگ است که در جایگاه اول ایستاده، از این رو، باید دید گوشی Galaxy S9 چه درخششی را کسب خواهد کرد تا بتوان تصمیم درستی گرفت. بدون شک این محصول شرکت سامسونگ جوابی قاطع برای iphone X محسوب خواهد شد. شرکت سامسونگ برای اولین بار قصد دارد تا از جدیدترین پردازنده شرکت Qualcomm به نام Qualcomm Snapdragon 845 رونمایی کند، این محصول همچنین دارای یک رم 6 گیگابایتی و دوربین‌های بسیار با کیفیت خواهد بود، در ضمن می‌توان طراحی حسگر اثر انگشت آن را نیز کمی متفاوت‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی دانست، به هر حال باید منتظر بود و دید در آینده چه اتفاقاتی خواهد اُفتاد.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

گوشی هوشمند Galaxy S9

گوشی هوشمند Galaxy S9 و مشخص شدن تاریخ معرفی آن

یکی از شرکت‌های بزرگ عرصه تولید گوشی‌های هوشمند و همچنین سایر محصولات دیجیتال را می‌توان شرکت سامسونگ دانست. این شرکت از چند سال گذشته با طراحی و ساخت محصولات و نام‌گذاری آن‌ها در سری Galaxy S توانست تا به اعتبار بالایی در عرصه تکنولوژی دست یابد. گوشی‌های طراحی و ساخته شده در سری S را می‌توان جزو برترین محصولات موجود حال حاضر جهان به حساب آورد. شرکت سامسونگ در سال 1938، حدود 79 سال قبل پا به عرصه فعالیت نهاده و هم اکنون بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده بیش از 489000 کارمند در سراسر جهان به خدمت دارد که آماری بسیار خیره‌کننده محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به گوشی هوشمند Galaxy S9 بپردازیم.

گوشی هوشمند Galaxy S9

مشخصات گوشی هوشمند Galaxy S9

علاقه‌مندان به شرکت نرم افزاری عارف رایانه؛ شرکت‌های زیادی در چند سال گذشته پا به عرصه طراحی و ساخت محصولات دیجیتال گذاشته‌اند و قصد دارند تا با ساخت محصولات با کیفیت، اما قیمت مناسب جایی برای خود در بازار به دست آورند، آن‌ها اهدافی بزرگی همچون به دست آوردن بازار جهانی را در ذهن خود دارند. یکی از این شرکت‌های تازه تاسیس شده که در سال 2010 نیز وارد فعالیت در این فضای گسترده شد را می‌توان شرکت Xiaomi دانست. این شرکت در همین مدت زمان کوتاه موفق شد تا سیاست بزرگ چینی‌ها در به دست آوردن بازار را به گونه‌ای اجرا نماید که در کشور بزرگی همچون هندوستان بتواند 27 درصد سهم بازار را به خود اختصاص دهد، این در حالی بود که شرکت سامسونگ تنها توانست 25 درصد بازار را به دست آورد، این مسئله برای غول تکنولوژی کره‌ای یعنی یک شکست بزرگ و مسلما در آینده با برنامه‌ریزی‌های خاص در صدد جبران آن برخواهند آمد. یکی دیگر از مواردی که شرکت سامسونگ همواره با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است را می‌توان رقابت با شرکت بزرگ و نوآور اپل دانست. چندی پیش این شرکت موفق شد تا با طراحی و ساخت گوشی هوشمند iphone X سر و صدای بسیار زیادی را در سرتاسر جهان ایجاد نماید و به اولین شرکتی لقب بگیرد که موفق شد تا سیستم تشخیص چهره را ایجاد نماید. با اینکه سیستم تشخیص چهره یا همان Face ID از ضعف‌های گوناگونی برخوردار بوده اما همین جسارت شرکت اپل برای خلاقیتی این چنینی را می‌توان بسیار ارزشمند توصیف کرد و قطعا در آینده بیشتر از آن خواهیم شنید، اما در این رقابت و برای اینکه شرکت سامسونگ نیز عقب نماند تا مدتی دیگر قصد دارد گوشی هوشمند Galaxy S9 را روانه بازار کند.

زمان انتشار گوشی هوشمند Galaxy S9

گوشی هوشمند Galaxy S9

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم محصولات سری S شرکت سامسونگ از محبوبیت بسیار بالایی در نزد کاربران برخوردار بوده و قطعا گوشی هوشمند Galaxy S9 نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. بر اساس تاریخ اعلام شده توسط رسانه‌های معتبر کره جنوبی، شرکت سامسونگ قصد دارد در تاریخ 25 فوریه و در رویدادی به نام UnPacked محصول جدید خود را معرفی نماید، این رویداد یک روز قبل از آغاز کنگره جهانی موبایل یا همان MWC 2018 خواهد بود. این معرفی و راه‌اندازی در شهر بارسلونا اسپانیا نیز اتفاق خواهد اُفتاد و یقینا بسیاری از کارشناسان و حتی علاقه‌مندان به این شرکت منتظرند تا شاهکار جدید شرکت مورد علاقه خود را مشاهده نمایند.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

هواپیمای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین و نجات دو جوان گرفتار در دریا

یکی از مسائلی که همواره در حال رشد و توسعه در سطح جهان بوده و شرکت‌های بسیار زیادی نیز در این رابطه مشغول به فعالیت هستند فناوری و تکنولوژی می‌باشد. این پیشرفت‌ها ممکن است در زمینه‌های متعددی اتفاق بیفتد، زمینه‌هایی همچون گوشی‌های هوشمند، وسایل، لوازم خانگی و یا ماشین‌آلات مرتبط با چنین ملزوماتی که طراحی شده‌اند تا بتوانند زندگی انسان را راحت نمایند و یا به این موضوع تا حد توان کمک کنند. یکی از این پیشرفت‌ها را می‌توان ساخت هواپیماهای بدون سرنشین دانست که در زمینه‌های مختلفی از جمله نظامی و امداد و نجات مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این مقاله قصد داریم تا یکی از اتفاقاتی که در کشور استرالیا رخ داد و به وسیله هواپیمای بدون سرنشین با موفقیت به نتیجه رسید را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

هواپیمای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین و مزایای آن

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که در زمینه‌های مختلفی دارای پیشرفت‌های خوبی می‌باشد، با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور، شرایط حکم می‌کند تا امکانات ویژه‌ای در آن در نظر گرفته شود، یکی از این امکانات را می‌توان هواپیمای بدون سرنشین امداد و نجات دانست. لازم است قبل از شروع موضوع برخی از اطلاعات را در رابطه با کشور استرالیا به شما ارائه دهیم، این کشور دارای وسعتی در حدود 8 میلیون کیلومتر مربع بوده و از تمامی 4 جهت با دریا و اُقیانوس همسایه است که این موضوع را می‌توان هم به عنوان یک نعمت و هم به عنوان یکی از بلایای طبیعی مورد بررسی قرار داد، به هر حال دریا و اُقیانوس خطرات خاص خودشان را خواهند داشت و در صورتی که از آمادگی لازم جهت رویارویی با آن‌ها برخوردار نباشید مسلما ضررهای زیادی را ملاحظه خواهید کرد. پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا بوده و یکی از بزرگترین شهرهای آن نیز سیدنی نام داشته و دومین شهر بزرگ آن را هم ملبورن می‌دانند، این کشور زبان مستقلی نداشته و عمدتا استرالیایی انگلیسی تکلم می‌کنند. از لحاظ جمعیتی و بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده در سال 2018 میزان 25 میلیون نفر را تخمین زده‌اند که به نسبت سال 2011 رشد 4 میلیونی را تجربه کرده است، به هر حال باید دانست که افراد زیادی از کشورهای مختلف در نقش نیروی کار به استرالیا مهاجرت کرده و عقیده دارند که استرالیا بهترین نقطه برای زندگی به حساب می‌آید. اما همانطور که گفته شد از چهار جهت با دریا همسایه بوده و بهتر است بگوییم که از سمت شرق با اُقیانوس آرام، از جنوب با اُقیانوس منجمد جنوبی، به سمت غرب با اُقیانوس هند و از سمت شمال نیز با دریا و تعدادی خلیج مواجه می‌باشد. در رابطه با اکتشاف این کشور باید ابتدا هلندی‌ها را در سال 1606 میلادی کاشف آن دانست اما به دلیل تمایل نداشتن برای زندگی در آن، استرالیا را ترک کرده و در سال 1770 میلادی جیمز کوک دریانورد بریتانیایی در شرق آن مکانی را بنا و به نام خود ثبت کرد. بعدها و پس از گذشت 18 سال نوبت به دریانورد دیگری رسید که به همراه 11 کشتی و 1350 مسافر پا به حوالی سیدنی گذاشت و خود را به فرمانداری آنجا برگزید و در نهایت به سال 1900 میلادی ملکه ویکتوریا استقلال کامل سیاسی آن را اعلام کرد.

بررسی خبر نجات جان دو جوان در دریا

هواپیمای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین

اما خبری که چند روز گذشته در بسیاری از خبرگزاری‌ها پیچیده است استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین جهت نجات جان دو جوان استرالیایی بوده که با یک قایق به دریا رفته و متاسفانه دچار سانحه شدند اشاره دارد. همانطور که در ابتدا نیز گفتیم، کشور استرالیا به دلیل داشتن منطقه آبی گسترده ممکن است یکی از کشورهای حادثه‌خیز به حساب آید و بدین منظور آن‌ها برای جلوگیری و یا مقابله با چنین آسیب‌هایی کارهای کارشناسانه زیادی را انجام داده‌اند که یکی از آن‌ها ایجاد یک منطقه هوشمند در دریا بوده که با بررسی کامل، موقعیت کوسه‌ها را برای ساکنین و نیروهای امدادی مشخص خواهد کرد و دیگری را نیز می‌توان همین هواپیمای بدون سرنشین امدادی دانست.

هوش مصنوعی موجود در هواپیمای بدون سرنشین

هوش مصنوعی (AI) موجود و به کار گرفته شده در این هواپیماها با عکسبرداری‌های پی در پی توانستند تا به سرعت به منطقه مورد نظر رفته و محل را در رابطه با وجود هرگونه عامل خطرناک مورد ارزیابی قرار دهند. همراهان شرکت نرم افزاری عارف رایانه؛ باید بدانید که اگر قرار بود عامل و گروه‌های امداد انسانی وارد عمل شوند، قطعا در شناسایی محل حادثه و همچنین بررسی اطراف آن با مشکلات زیادی مواجه می‌شدند اما این هواپیما و هدایت آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی کارها را انجام داده و بسته امدادی LifeSaver را نیز به دو جوان رساند. این هواپیمای بدون سرنشین در ادامه کار امداد موقعیت و همچنین خطرات جانبی همچون وجود کوسه‌ها را به دو جوان اطلاع داده و در حقیقت با اینکار نوعی جهت حرکت را برایشان مشخص کرد تا بتوانند بدون کوچکترین مشکلی خودشان را به مکانی امن برسانند. این اتفاق برای دو جوان در Lennox Head یا همان نیوسات ولز افتاد، این منطقه نزدیک مرز کوئینزلند می‌باشد. با مشاهده این هواپیمای بدون سرنشین می‌توان تاثیرات پیشرفت علم و فناوری بر زندگی انسان را درک کرد. اما متاسفانه برخی از کشورها نیز از علم و تکنولوژی سوء استفاده کرده و از آن‌ها ابزاری خطرناک برای جان انسان‌ها خواهند ساخت و این جنبه بد آن است، بهتر است از علم و تکنولوژی در مصارف صلح‌آمیز به کارگیری شود.

بررسی طرح فوق‌العاده اورژانس هوایی

هواپیمای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین

یکی از این موارد را می‌توان طرح هواپیمای بدون سرنشین امداد و نجات دانست، با این تفاوت که جایی برای حمل یک انسان تا 200 کیلوگرم تعبیه شده است، این طرح را اورژانس هوایی نام‌گذاری کرده‌اند اما به علت داشتن هزینه‌های کلان تا حدودی مسکوت مانده است، در صورت پیاده شدن این پروژه قطعا می‌توان موارد بسیاری را با آن مدیریت کرد و جان انسان‌ها را نجات داد. به عنوان مثال یکی از قابلیت‌های آن را می‌توان در تصادفات جاده‌ای دانست، در برخی از تصادفات هلی‌کوپتر از جهات مختلفی نمی‌تواند وارد عملیات شود اما یک هواپیما با جثه کوچک قادر است تا جان یک انسان را به بهترین شکل ممکن نجات دهد، باید دانست که گسترش علم در راستای کمک به بشریت باید مورد استفاده قرار گیرد و در این صورت است که ارزش بسیار بالایی خواهد داشت، علم آمده است تا بشر را از مشکلات و سختی‌ها نجات دهد نه اینکه همانند باری بر روی دوش انسان قرار گیرد. یکی دیگر از هواپیماهایی که طراحی شده است با قابلیت‌هایی می‌تواند مین‌های جنگی موجود درون زمین را نیز شناسایی نماید.

منبع: https://arefrayaneh.ir/

سیستم‌ عامل اندروید

سیستم عامل اندروید و بررسی ویژگی‌های نسخه Oreo 8 آن

اکثر گوشی‌های هوشمند ساخته شده در سطح جهان از سیستم‌ عامل اندروید استفاده می‌کنند به استثنای شرکت اپل که از سیستم‌عامل طراحی شده خودش، یعنی i.o.s در حال استفاده بوده که کاربران خاص خود را می‌طلبد. یکی از دلایل مهم استفاده از سیستم‌ عامل اندروید را می‌توان رابط کاربری ساده آن دانست و همچنین روزانه برنامه و بازی‌های زیادی نیز برای سیستم عامل اندروید در سطح جهان و در گوگل‌پلی عرضه می‌شود. تمامی این مسائل دست به دست هم داده و اندروید را گسترش داده است.

سیستم عامل اندروید

سیستم عامل اندروید و بررسی نسخه های جدید آن

طبق جدول آمار منتشر شده توسط منابع رسمی، سیستم عامل جدید اندروید نسخه Oreo 8.0 هنوز موفق نشده تا تنها در 1 درصد گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان نصب و راه اندازی شود. این آمار، رشد بسیار آهسته این سیستم عامل را چیزی در حدود 3 دهم درصد برآورد کرده است. جالب است بدانید که این سیستم‌عامل در ماه اوت سال جاری منتشر شده و برآوردهای اولیه حاکی از آن بود که این ورژن از سیستم‌عامل در گوشی‌های هوشمند بسیاری باید نصب می‌شد. همراهان عارف رایانه؛ البته در نظر داشته باشید که این سیستم‌عامل تنها به Nexus و Pixel محدود می‌شود. نکته جالب آن است که اندروید 7 و 7.1 توانسته‌اند تا مقبولیت بیشتری را نسبت به 8.0 به دست آورند. نسخه‌های 7 و 7.1 به ترتیب در ماه گذشته از رشد 15.8 و 2 درصدی بهره‌مند بودند و در ماه جاری به 17.6 و 3 درصد رسیده‌اند. البته باید توجه داشته باشید که در سرتاسر جهان، تقریبا دو میلیون دستگاه اندرویدی وجود دارد و 2 درصد نشان‌دهنده تعداد کثیری خواهد بود.

Android Marshmallow در صدر قرار دارد

سیستم‌ عامل اندروید

جالب است بدانید که Android Marshmallow و Lollipop شاهد کاهش چشمگیری بوده‌اند اما باز هم نسبت به Android Nougat و Oreo در جایگاه بالاتری قرار دارند. نسخه اندروید Loliipop ورژن 5.0 و 5.1 به ترتیب با 6.4 و 20.8 درصد دریافت روبه‌رو هستند. Android Marshmallow با میزان دریافت 30.9 درصد توانسته تا بالاترین دریافت و محبوبیت را به خود اختصاص دهد. شما کدام ورژن از سیستم‌عامل‌های موجود اندروید را می‌پسندید؟ آیا دلایل خاصی دارید؟

منبع: https://arefrayaneh.ir/

کسپرسکی

کسپرسکی و اتهامات جدید وارده مبنی بر سرقت اطلاعات

باز هم کسپرسکی و اتهامات ادامه‌داری که همگی آنها بیانگر آن هستند که این شرکت امنیتی، اطلاعات کاربران را از سیستم‌هایشان سرقت می‌نماید. این اتهامات زمانی شدت گرفت که ایالات متحده، دستور رسمی را مبنی بر حذف تمامی نرم‌افزار و سرویس‌های این شرکت از رایانه‌های موجود در ادارات و نهاد‌های مختلف صادر کرد.

کسپرسکی

کسپرسکی و بررسی اتهامات وارده به آن

یکی از جدیدترین اتهامات وارده به شرکت کسپرسکی این بوده که آنها ابزارهای هک کردن آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) را از رایانه شخصی یکی از کارمندانشان سرقت کرده‌اند. خبری که یوجین کسپرسکی مالک این شرکت ارائه‌دهنده خدمات امنیتی را وادار کرد تا واکنش تندی را ارائه دهد. وی با صراحت تمام اعلام داشت که این کار صورت گرفته اما نه آنطور که آمریکایی‌ها در‌صدد انتشار و ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به این نرم‌افزار امنیتی بیان کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت که ابزارهای هک آژانس امنیت ملی آمریکا، جزو کوچک یک فایل مشکوک بوده و این اتفاق در موارد بسیار نادر اتفاق می‌اُفتد. یکی دیگر از سخنگوهای شرکت کسپرسکی اعلام داشته که نرم‌افزارهای امنیتی، تحت هیچ عنوان فایل‌های سالم را بارگیری نخواهند کرد. شرکت کسپرسکی به خودی خود، توسط ایالات متحده آمریکا متهم به همکاری با سرویس های امنیتی روسیه شده و این موارد نیز کار این شرکت را در جلب اعتماد کابران با مشکل روبه‌رو خواهد کرد. باید توجه داشت که احتمال دارد این اتهامات یک سیاست خصمانه نسبت به این شرکت فعال در زمینه امینت سایبری بوده باشد.

دستورات لازم برای حذف اطلاعات بارگیری شده

کسپرسکی

علاقه‌مندان به شرکت نرم افزاری عارف رایانه؛ مالک شرکت کسپرسکی اعلام داشته که دستور داده است تا فایل‌های بارگیری شده که حاوی اسرار مهم ایالات متحده آمریکا هستند را ظرف چند روز، سریعا به طور کامل نابود کرده اما او از این کار و این نوع بارگیری فایل‌های مشکوک دفاع و از آن به عنوان یک کار بزرگ جهت مقابله با هکرها نام برده است. دن گیدو، مدیر اجرایی شرکت امنیت سایبری Trails Of Bits که حسابرسی‌های مربوط به نرم‌افزارهای امنیتی را انجام داده است اظهار داشت که این کاری که کسپرسکی جهت ذخیره کردن فایل‌های مشکوک از کاربران جهت شناسایی مجرمان سایبری انجام می‌دهد را اکثر ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای امنیتی انجام می‌دهند. کسپرسکی اظهار امیدواری کرده است که بتواند به نگرانی‌های موجود با باز کردن کد منبع خود برای بازرسی افراد ثالث پایان دهد. جالب است بدانید که آنها قصد دارند مبلغی در حدود 100000 دلار را برای هر کسی که بتواند نقص‌های امنیتی در نرم افزار شرکت را بیابد، در نظر گرفته‌اند. نظر شما چیست؟ آیا شما به شرکت امنیتی کسپرسکی اعتماد دارید؟

منبع: https://arefrayaneh.ir/

شرکت اپل و اخراج یکی از کارمندانش به خاطر اشتباه دخترش

در جوامع امروزی شرکت‌های بسیاری در ساخت اسمارتفون‌های هوشمند و محصولات دیجیتال مشغول به فعالیت هستند که می‌توان به مهم‌ترین آن‌ها از جمله شرکت اپل و سامسونگ اشاره کرد، این شرکت‌ها توانسته‌اند موفقیت‌های زیادی را در زمینه طراحی و تولید و همچنین فروش محصولات به دست آورند، در ادامه قصد داریم یکی از اتفاقات رخ داده در شرکت اپل را مورد بررسی قرار دهیم.

شرکت اپل

شرکت اپل و بررسی حواشی ایجاد شده آن

علاقه‌مندان به شرکت نرم‌افزاری عارف رایانه؛ اما یکی از نکاتی که همواره در پیشرفت آن‌ها نقشی مهم و اساسی را ایفا کرده، حفظ اسرار بوده است. منظور از حفظ اسرار، حفاظت از تمامی اطلاعات، ایده‌ها، طرح‌ها و محصولاتی می‌باشد که شرکت قصد دارد آن‌ها را در آینده منتشر سازد، پس به هیچ عنوان نباید توسط کارکنان و کارمندان آن به بیرون انتقال پیدا کند؛ زیرا ممکن است تمامی این طرح‌ها و ایده‌ها که تکنسین‌های مخصوص ماه‌ها و سال‌ها بر روی آن‌ها کار کرده‌اند، با یک سهل‌انگاری مورد سوء استفاده قرار گرفته و در نتیجه طرح‌ها با شکست روبه‌رو شده و آینده شرکت را به نابودی بکشاند. این‌بار گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که شرکت اپل یکی از مهندسین خود را به دلیل آن‌که دختر وی ویدئویی از گوشی هوشمند iphone X در یوتیوب منتشر کرده بود، اخراج کرد. Brooke Amelia Peterson در اوایل هفته جاری ویدئویی را از iphone X منتشر کرده است. طرح این گوشی هوشمند که متعلق به شرکت Apple بوده و پدر وی نیز یکی از کارمندان آن و شاهد حمل iphone X بوده است، لو رفت. جالب است بدانید ویدئو پخش شده شامل فیلم iphone X به همراه کدهای QR بوده که اختصاصا فقط برای کارمندان به کار گرفته خواهد شد، همچنین بر روی صفحه نمایش این گوشی، برنامه‌ای یادداشتی باز شده که ظاهرا در آن نام محصولاتی که قرار است در آینده توسط این شرکت منتشر شود، آورده شده است.

مضمون فیلم انتشار پیدا کرده چیست؟

شرکت اپل

در نظر داشته باشید که این ویدئو چندین دقیقه از کارکردن با محصول شرکت اپل یعنی همان گوشی iphone X را به نمایش درآورده و نکات مهم آنرا را نیز به تصویر کشیده است. پترسون بیان داشته که پدرش به دلیل فیلمبرداری او اخراج شده زیرا یکی از بزرگترین قوانین شرکت اپل یا همان ممنوعیت فیلمبرداری در مرکز تحقیقاتش را نقض کرده است.

منبع: https://arefrayaneh.ir/